جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

آیا می دانید آب شرب سالم بهترین نوشیدنی است؟

  از فواید و اثرات شگفت انگیز آب می توان به هفت مورد اصلی زیر اشاره کرد :

  افزایش انرژی بدن
  شما در بسیاری از مواقع بدون اینکه کاری انجام داده باشید احساس خستگی می کنید، علت این خستگی ممکن است کمبود آب بدن باشد. آب باعث انتقال اکسیژن و سایر مواد غذایی به سلول های بدن می شود و کمبود آن باعث اختلال در رسیدن این مواد به سلول ها می شود. اگر بدن شما به اندازه کافی پر آب باشد، قلب شما نیز مجبور نیست برای رساندن خون به نقاط مختلف بدن، با شدت بیشتری کار کند.

  حفظ تناسب اندام
  اگر به دنبال کاهش وزن هستید، بدانید که آب باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و باعث می شود احساس سیر بودن به شما دست دهد. بنابراین سعی کنید به جای نوشیدن نوشیدنی های پر کالری، آب بنوشید. همچنین چنانچه شما یک لیوان آب یخ بنوشید بدن شما بایستی این آب را گرم کند، در نتیجه مقداری از این گرمای مورد نیاز را از سوزاندن چربی ها به دست می آورد.

  کاهش استرس
  ۸۵ درصد بافت مغز را آب تشکیل می دهد. به هنگام تشنگی، بدن و مغز، برای انجام فعالیت های خود با فشار و استرس مواجه می شوند. برای کاهش سطح استرس، همیشه به هنگام کار یک لیوان آب بر روی میز خود داشته باشید و یا به هنگام ورزش، یک بطری آب به همراه داشته باشید تا با استرس کمتری به فعالیت بپردازید.

  جلوگیری از گرفتگی عضلات
  نوشیدن آب باعث می شود که عضلات کمتر دچار گرفتگی شوند و اکسیژن رسانی کافی و پاک سازی سموم از آنها راحت تر انجام شود. همچنین آب به عنوان یک روان کننده در مفصل ها عمل می کند. هنگامی که بدن شما آب کافی داشته باشد، می توانید با قدرت بیشتر و با مدت زمان بیشتری کارهای بدنی را انجام دهید.

  تغذیه پوست
  خطوط ریز و شیارهای پوست به هنگام کمبود آب، بیشتر و عمیق تر می شوند. نوشیدن آب باعث چاق تر شدن سلول های پوستی و کاهش چین و چروک و جوان کردن پوست می شود. همچنین آب باعث بهبود بخشیدن به جریان خون در پوست می شود و پوست را از وجود ناخالصی ها پاک می کند و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم می کند.

  بهبود کارکرد دستگاه گوارش
  آب نیز همانند فیبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش می شود. آب باعث تسهیل حرکت محتویات دستگاه گوارش در طول مسیر آن می شود. همچنین جذب بعضی از مواد معدنی از دستگاه گوارش با کمک مولکول های آب انجام پذیر است.

  کاهش خطر ابتلا به سنگ های کلیه و مثانه
  با کاهش نوشیدن آب، خطر ابتلا به سنگ های مجرای ادراری افزایش می یابد. آب باعث رقیق کردن نمک ها و مواد معدنی موجود در ادرار می شود و مانع از تشکیل کریستال های سنگ های مجرای ادراری می شود. سنگ های کلیه و مثانه در ادرار رقیق نمی توانند شکل بگیرند، بنابراین خطر ابتلا به این عارضه های دردناک کاهش می یابد.

  زمان های صحیح آب خوردن :
  با زمانبندی صحیح آب خوردن اثر آن را در بدن خود بالا ببرید
  دو لیوان آب (بعد از بیداری) کمک می کند به فعال کردن ارگان های داخلی
  یک لیوان آب (۳۰ دقیقه قبل از غذا) کمک می کند به هضم راحت غذا
  یک لیوان آب (قبل از گرفتن حمام) کمک می کند به کاهش فشار خون
  یک لیوان آب (قبل از خواب) به منظور جلوگیری از سکته مغزی یا حمله قلبی


  این مطلب تا کنون 21 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 6 آبان 1391
  منبع
  برچسب ها : باعث ,کاهش ,لیوان ,انجام ,پوست ,دستگاه ,دستگاه گوارش ,مواد معدنی ,مجرای ادراری ,کارکرد دستگاه ,باعث بهبود ,بهبود کارکرد دستگاه ,
  آیا می دانید آب شرب سالم بهترین نوشیدنی است؟

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 6 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر